KLEJENIE ŻYLAKÓW

VENASEAL – INFORMACJE

1. Produkt

VENASEAL jest opatentowanym klejem medycznym przeznaczonym do zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Jego gęsta formuła (gęstość miodu) oraz opracowana sekwencja aplikacji zapewnia bezpieczeństwo wykonania zabiegu dla lekarza. 

Procedura VenaSeal™ nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego, działania termicznego, użycia środka sklerotyzującego. Klej medyczny o specjalnej gęstości dostarczony za pomocą cewnika do światła żyły powoduje jej sklejenie. Metoda ta pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia nerwów podczas leczenia żyły odstrzałkowej, do którego czasami dochodzi podczas zastosowania niektórych procedur wykorzystujących działanie termiczne.

Czego się spodziewać?

Skuteczności popartej badaniami klinicznymi

Udokumentowane rezultaty badań klinicznych prezentują bezpieczeństwo procedury oraz wysoki odsetek zamkniętych żył. Pacjent odczuwa komfort z powodu:

  • Zminimalizowanego do znieczulenia miejscowego nakłucia
  • Szybkiej rekonwalescencji
  • Szybkiego powrotu do swoich codziennych aktywności
  • Braku siniaków i wybroczyn
  • Braku konieczności stosowania pończoch uciskowych

 

 

Venaseal jest specjalnym klejem medycznym opartym na cyjanoakrylu, który bezpiecznie i skutecznie zamyka niewydolny odcinek żyły.

Przybliża do siebie ściany żył i powoduje zamknięcie bez znieczulenia tumescencyjnego, interwencji chirurgicznej czy użycia temperatury.

Dozownik w formie pistoletu pozwala na dokładne wstrzyknięcie kleju, którego najważniejszą cechą jest gęstość. Każde naciśnięcie to 0.1 cc kleju dostarczone w wyznaczone miejsce w żyle. Ampułka kleju wystarcza na zamknięcie 100cm żyły. Istotnym elementem zestawu jest cewnik klejowy zaprojektowany tak, by był doskonale widoczny w USG.

2. PROCEDURA

Zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. 

Żyły powierzchowne poddane leczeniu ulegają natychmiastowemu i długotrwałemu zamknięciu. Terapia z wykorzystaniem systemu VenaSeal osiąga podobne wyniki kliniczne jak przy użyciu zabiegów termicznych (po upływie 3 miesięcy 98,9% zamknięć dzięki stosowaniu systemu VenaSeal). W okresie 12 miesięcy po terapii z wykorzystaniem systemu VenaSeal 97,2% żył pozostało zamkniętych.

ENERGIA CIEPLNA:

SYSTEM ZAMYKANIA ŻYŁ VENASEAL 

Ciepło powoduje zamknięcie żyły 

Klej powoduje zasklepienie żyły

Liczne wkłucia w celu znieczulenia

Tylko jedno wkłucie w celu znieczulenia 

Konieczność stosowania pończoch uciskowych po zabiegu

Brak konieczności stosowania pończoch uciskowych po zabiegu

Innym dostępnym obecnie na rynku klejem tkankowym na bazie cjanoakrylu jest Venex. Preparaty VenaSeal i Venex różnią się sposobem polimeryzacji, wynikającej z różnej gęstości związków oraz sposobem i czasem aplikacji.

 

Klejenie żylaków przy użyciu systemu VenaSeal lub Venex w pierwszej kolejności należy rozważyć u pacjentów, u których dokładne dobranie wyrobów uciskowych jest kłopotliwe lub przeciwskazane, np. u chorych z chorobą tętnic kończyn dolnych, z otyłością, u osób nie tolerujących kompresjoterapii  Należy te zabiegi rozważyć u osób z ograniczoną możliwością poruszania się – z chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

mnie

Jestem chirurgiem naczyniowym i specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegawcze dalszym postępom już występujących schorzeń.

© 2019 Rafał Ziólkowski | wszystkie prawa zastrzeżone